Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Jak radzić sobie ze złym pracodawcą?

adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Opis bloga

Blog Adwokata - porady prawne przez Internet

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 48527 osób

Blog adwokataJak radzić sobie ze złym pracodawcą?

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz własny pobyt tam zależeć będzie wiele od tego jak zauważasz własnego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, iż masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że zostaniesz w tej firmie.

Ale jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz zwyczajnie zrezygnować bez przemyślenia alternatyw, które masz. Co zrobisz, kiedy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeżeli poznasz procedury radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto kilka pomysłów jak radzić sobie ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, lecz to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli problemy z pracodawcami od czasu powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży problem.

2. Co szczególnie jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te pytania winna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz problemy ze swoim przełożonym spójrz na rzeczy, które możesz uczynić. A nuż będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapominaj, iż cokolwiek uczynisz nie może być sprzeczne z polityką firmy.

4. Jeśli masz problemy przykładowo z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego typu problemem.

5. Powinno się brać w rachubę, że skarga przeciwko konkretnej osobie powinna być rzeczowa i prawdziwa. Wszystko powinno być wykazane. Jeśli chodzi o pewnie nieporozumienie nie może to być argument, by narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane poprzez wielu ludzi. Zostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, ażeby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.


Głosuj (0)
18:43:47 12/03/2016 [Powrót] Komentuj