Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Opis bloga

Blog Adwokata - porady prawne przez Internet

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 49331 osób

Blog adwokataJak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Istnieje kilka kluczowych etapów, dzięki którym można radzić sobie z rozwiązywaniem konfliktów w miejscu pracy. Za każdym razem, gdy ekipa ludzi współpracuje nad zleconym im zadaniem istnieje duża szansa, iż pojawią się konflikty. Nieraz sprostanie kłopotom jest bezproblemowe do zrealizowania, ale w innych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli bardzo szybko stwarzając nieprzyjazne środowisko pracy dla wszystkich.

Jednym z największych błędów jakie popełniają prezesi i menedżerowie w celu uniknięcia kłopotów jest ufność w to, że pracownicy sami będą na siebie skupiać uwagę i kontrolować się nawzajem. To jest błąd. Czasem problemy okazują się rozwiązane, ale w rzeczywistości „gotują się” w ludziach oczekując na okazję do „wybuchu”.

Istotne jest, aby rozwiązać każdą sytuację tak szybko, jako to będzie realne. Pierwszym krokiem jest spotkanie się z obiema pokłóconymi stronami równocześnie. Dużo osób popełnia błąd spotykając się oddzielnie ze stronami sporu. To nierzadko powoduje jeszcze większą niechęć. Poprzez wspólne narady nikt nie poczuje się zlekceważony lub zaatakowany.

Nadanie wszystkim zaangażowanym możliwości na porozmawianie o własnych obawach jest najlepszym sposobem na polubowne rozwiązanie. Przeciętny człowiek powinien otrzymać parę minut by przemyśleć sytuację. Wtedy będzie on mógł zaoferować kilka pomysłów, aby jak najskuteczniej rozwikłać problem. To daje każdemu poczucie bycia słyszanym i jest konstruktywnym sposobem na powrót na poprawne tory.

Istotne jest by podkreślić to, że ludzie nie muszą się lubić, lecz należy traktować się z szacunkiem i uprzejmością.

Postępując etapami możliwe jest efektywne rozwiązywanie konfliktów w miejscu pracy. Wrogie środowisko tyczy się wszystkich zatrudnionych. Jeżeli problemy zostaną zlekceważone będą prędko przyrastać. Rozwiązanie umowy o pracę to ostateczność.


Głosuj (0)
18:45:37 12/03/2016 [Powrót] Komentuj