Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Ochrona praw pracowniczych

adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Opis bloga

Blog Adwokata - porady prawne przez Internet

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 48527 osób

Blog adwokataOchrona praw pracowniczych

Zaledwie kilka lat temu, ochrona zatrudnionych była nieduża jeżeli w ogóle jakaś była. W tym okresie traktowanie pracownika dobrze albo źle spoczywało w kwestii właściciela firmy. Warunki pracy były często ubogie: przepisy bhp niedostateczne a wielokrotnie nie przestrzegane. Większość pracowników nie otrzymywała żadnych korzyści z odszkodowania – nie było ubezpieczeń.

Wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej, rozpoczęty został ruch migracji społeczności wiejskiej do miast. Wiele osób chciało znaleźć pracę w prężnie ewoluującym mieście. Bowiem liczba pracowników wzrastała mając na uwadze narastające zapotrzebowanie gospodarki, warunki pracy gwałtownie się pogorszyły. Rząd stanął na wysokości zadania i wdrożył ochronę praw pracowników, które z czasem stały się podwaliną dla współczesnego prawa pracy.

Prawo pracy zapewnia ramy prawne w zakresie traktowania zatrudnionych. Otwarcie określa sprawiedliwe uposażenie, akceptowalny poziom warunków pracy i godzin pracy, sposób traktowania podwładnych, procedury zatrudnienia i zwalniania z umów. Prawo pracy ochrania ponadto przed dyskryminacją na podstawie płci, wieku, rasy i religii.

Niezgodne z prawem bądź bezzasadne zwolnienie odnosi się do sytuacji, w której zatrudniony czuje iż został on mylnie zwolniony ze swojego stanowiska. Może to bierze się z braku określonego wypowiedzenia czy odpowiedniej odprawy z tytułu zwolnienia. Nie ma znaczenia co jest pretekstem zwolnienia – istnieją pewne procedury, które muszą być egzekwowane. Wypowiedzenie umowy o pracę musi pozostać sporządzone zgodnie z obowiązującymi normami. W razie wątpliwości skontaktuj się z adwokat Wrocław prawo pracy.


Głosuj (0)
18:46:00 12/03/2016 [Powrót] Komentuj