Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Co trzeba wiedzieć o własnych prawach jako pracownika?

adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Opis bloga

Blog Adwokata - porady prawne przez Internet

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 26754 osób

Blog adwokataCo trzeba wiedzieć o własnych prawach jako pracownika?

To przygnębiający fakt, że dzisiaj spora część ludzi nie jest świadomych własnych praw jako zatrudnionych. W co poniektórych przypadkach pracownicy czują, że ich prawa są naruszane, lecz nie mają pojęcia o tym jak z tym walczyć.

Tak więc pierwszym krokiem do rozwikłania kłopotu jest uzmysłowienie sobie własnych praw. Aby ulżyć Ci w tym, poniżej możesz zapoznać się z niektórymi rzeczami o których winieneś wiedzieć jako zatrudniony.

Pracownik ma parę ważnych praw w miejscu pracy. Prawa te obejmują: prawo do uczciwej rekompensaty, do prywatności i wolność od dyskryminacji. Jeżeli którakolwiek z tych praw będzie naruszana stanie się to powodem do złożenia skargi.

Nawet wówczas, kiedy pretendujesz o pracę w firmie masz już pewne prawa, które mogą być naruszane przez pracodawcę. Najważniejszym z Twoich praw będzie prawo do zwolnienia z wszelkiej dyskryminacji. Pracodawca nie powinien zadawać pewnych dociekliwych zapytań, które mogłyby naruszać Twoje prawa osobiste.

Masz także prawo do bezpiecznego miejsca pracy. Bez względu na jej typ jaki wykonujesz powinno się być zabezpieczonym przed wszelkiego gatunku niebezpieczeństwami dla zdrowia.

Być może najistotniejsze – jako pracownik masz prawo do otrzymania odpowiedniego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli nie będziesz otrzymywać godziwej zapłaty to po co w ogóle pracować?

To są jedynie niektóre prawa jakie masz w aspekcie zatrudnionego. Winieneś być ich świadomy, a w sytuacji kłopotów należałoby skorzystać z pomocy adwokata jak prawnik Wrocław.


Głosuj (0)
18:46:22 12/03/2016 [Powrót] Komentuj