Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Proste sposoby na zmotywowanie pracownika

adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Opis bloga

Blog Adwokata - porady prawne przez Internet

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 49740 osób

Blog adwokataProste sposoby na zmotywowanie pracownika

Traktujesz własnych zatrudnionych świetnie, finansujesz im wypłatę, udzielasz im płatnych urlopów a także proponujesz ekstra bonusy. Mimo to, z któregoś względu nie dają z siebie wszystkiego. Zjawiają się w pracy na czas, robią co do nich należy natomiast ich postawa i efekty nie są satysfakcjonujące. Wtedy doświadczasz olśnienia. Twoim pracownikom brakuje podstawy dobrej etyki pracy: motywacji.

Aby pracownicy z uśmiechem przechodzili do swoich zadań, rezultatem czego będą lepsze efekty ich postępowań, sprawdź sześć wskazówek, które pomogą Ci zmotywować pracowników.

1. Najważniejszym sposobem na zmotywowanie pracowników jest sprawienie, aby czuli, że ich praca jest niezwykle ważna. Ostatnie badania potwierdzają, że praca, dzięki której czuje się sens będzie porządnie wynagradzana. Doskonałym sposobem na to jest ustalenie celów i wizji swojej firmy czy też zaangażowanie pracowników do realizacji postanowień.

2. Życzliwa komunikacja i efektywne dzielenie się informacjami ze swoimi pracownikami, aby mieć transparentny obraz tego w jakim kierunku podąża firma. To gwarancja na to, że będą podejmowane właściwe decyzje na bazie aktualnej sytuacji.

3. Każdy pracownik winien mieć wyznaczone osobiste cele powiązane z podjętym stanowiskiem. Nie wystarczy jedynie określenie obowiązków, każdy musi zostać poinformowany dodatkowo o przewidywanych efektach. Poprzez określenie ról i oczekiwań, pracownicy będą szczegółowo wiedzieć czego wymaga od nich firma.

4. Doglądanie rezultatów, lecz nie w taki sposób by kogokolwiek obwiniać. Właściwa komunikacja winna odbywać się na rozmowie, by zatrudniony wiedział co poszło nie tak i w jaki sposób polepszyć sytuację.

5. Budowanie teamów, w których ludzie będą sobie ufać i nawzajem się motywować. Dzięki temu zapewni się im odrobinę autonomii w samodzielnym zarządzaniu.

6. Uznanie jest nadal mocnym motorem do działania. Ażeby zatrudniony jak najlepiej wykonywał swoją pracę, trzeba pozwalać na efektywne pochwały za spełnione cele.

Gdy zatrudniony ma zapewnione odpowiednie warunki, wypowiedzenie umowy o pracę jest rzadkością.


Głosuj (0)
18:46:41 12/03/2016 [Powrót] Komentuj