Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Dlaczego pracownicy odchodzą?

adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Opis bloga

Blog Adwokata - porady prawne przez Internet

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 26589 osób

Blog adwokataDlaczego pracownicy odchodzą?

Zmiany w kadrach pracowniczych są dużym kłopotem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia pracownika jest niejednokrotnie bardzo wysoki, potrzeba na to dodatkowego czasu. Problemem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest wskutek tego zachowanie stałej kadry.

Jednym ze środków na zatrzymanie zatrudnionego jest zidentyfikowanie pretekstów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze czynniki ich rezygnacji z pracy? Oto skrótowy przewodnik przedstawiający najczęstsze argumenty.

1. Znawcy twierdzą, iż pracownicy tak naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich menedżerów. Kiedy przełożony wie jak doskonale dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich wspaniale, również jako prezes i człowiek, wówczas pracownicy zostaną nawet w nienajlepszej pracy.

2. Reorganizacja powinna odbywać się jedynie wtedy, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma wykonuje ją co rok lub co sześć miesięcy, pracownicy mogą być naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, że jest to powód do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja znaczy dla zatrudnionych dużo zamieszania.

3. Firmy winny posiadać jakąś postać konkurencji pośród własnych pracowników, ale to wszystko winno być poczynione na sposób przyjazny. Jeśli zostanie to wykonane niepoprawnie będąc źródłem stresu pośród zatrudnionych może to być powód do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtedy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Winna być równowaga miedzy pracą a życiem pracownika. Kiedy tylko poczują się jak niewolnicy to zaczną wyszukiwać środka by odejść z firmy.

6. Kiedy pracownik zostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeżeli te oczekiwania nie pozostaną zrealizowane to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie kilka względów, dla jakich pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.


Głosuj (0)
18:47:24 12/03/2016 [Powrót] Komentuj