Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika?

adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Co zrobić przed zatrudnieniem pracownika? Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? Jak rozwiązywać spory w miejscu pracy?

Opis bloga

Blog Adwokata - porady prawne przez Internet

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 49740 osób

Blog adwokataCo zrobić przed zatrudnieniem pracownika?

Gdy jeden z pracowników odejdzie z firmy, trzeba znaleźć wykwalifikowaną osobę, która przejmie jej obowiązki. Podczas procesu aplikacji trzeba będzie ocenić charakter i cechy wszystkich pretendujących kandydatów w celu ustalenia, który z nich jest najbardziej odpowiedni na nowe stanowisko.

Trzeba być ostrożnym przy wyborze. Jeżeli popełni się błąd podczas przebiegu rekrutacji, możliwe iż będziesz zmuszony do pracy z zatrudnionym, który okaże się mniej wykwalifikowany jak to się na starcie wydawało.

Nie zapomnij, iż możesz zostać pozwany za bezprawne zakończenie umowy po nagłym zwolnieniu zatrudnionego z pogwałceniem jego praw. Jeśli chcesz zweryfikować, iż dana osoba nie spowoduje dla Ciebie problemów wskazane jest, by postępować odpowiednio z poniższymi wzmiankami.

1. Zapytaj go, czego oczekuje od Ciebie. Honorarium jest ważnym zagadnieniem dla obu stron, więc trzeba upewnić się, iż warunki umowy będą jasne. Jeżeli kandydat oczekuje zbyt dużo, można zwyczajnie odrzucić jego wniosek.

2. Sprawdzenie wiarygodności danych w CV. Konieczne jest sprawdzenie czy informacje zawarte w CV są autentyczne.

3. Podpisz umowę o pracę. Ten pisemny dokument reguluje różne sprawy, takie jak wynagrodzenie za nadgodziny i politykę firmy. Przykładowo zdecydowałeś zwolnić zatrudnionego, bowiem dopuścił się on wykroczeń tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli pozwie Cie on o bezprawne zakończenie umowy, dokument ten może stać się dowodem na zgodę pracownika na warunki zatrudnienia.


Głosuj (0)
18:49:46 12/03/2016 [Powrót] Komentuj